Porady

Jak zamontować system do filtrowania wody kranowej FLOW COMFORT w 7 krokach?

Przekonaj się, jak prosty jest montaż systemu do filtrowania wody kranowej FLOW COMFORT w 7 krokach. Zapraszamy na film!

Zobacz więcej

STALCO S-VOLT jedna bateria, wiele możliwości!

Do pracy różnych elektronarzędzi są potrzebne inne ilości energii w zależności od obciążenia na danym etapie wykonywania czynności. Jest to szczególnie widoczne przy pracy z urządzeniami bezprzewodowymi, gdzie przepływ prądu powinien być zintegrowany z pobieraną energią, a całość musi mieć ustawienia pozwalające na wydajną pracę.

Zobacz więcej

Szukasz akcesoriów systemowych do suchej zabudowy?

Akcesoria systemowe Nida to bardzo szeroki wachlarz produktów służących kompleksowemu wykonaniu prac budowlanych i wykończeniowych w systemie suchej zabudowy. W naszej ofercie, poza najbardziej popularnymi rozwiązaniami, znajdziecie również wysoce specjalistyczne produkty przeznaczone do niestandardowych i wyjątkowo wymagających realizacji. Nasze akcesoria wykonane są z blachy o grubości minimum 1 mm, dzięki czemu cechuje je wysoki parametr nośności. Siniat jako pierwszy producent na rynku wprowadził akcesoria systemowe we wszystkich klasach korozyjności C1-C2, C3 i C5. Stawiamy na kompleksowe rozwiązania.

Zobacz więcej

Jakie zalety mają gotowe szalunki fundamentowe TASSU?

Cechy szczególne gotowych szalunków fundamentowych TASSU: - szybki i łatwy rozładunek (elementy ważą ok. 20 kg) - krótki czas montażu (dla domu jednorodzinnego: 2–4 godziny) - niski koszt pracy (2 osoby bez specjalnych kwalifikacji) - standardowe narzędzia (nożyce do cięcia drutu, nóż, drut wiązałkowy) - bezpieczeństwo na budowie - 100-procentowa kontrola kosztów - brak konieczności demontażu i odpadów (TASSU to szalunki tracone) - wysoka jakość fundamentów.

Zobacz więcej

Jak zabezpieczyć drewniany taras przed działaniem słońca i wody?

Drewniane tarasy to ten element architektury ogrodowej, który jest stale narażony na ekstremalne oddziaływanie warunków atmosferycznych oraz na intensywne użytkowanie przez domowników. Jednym z najlepszych sposobów zabezpieczenia tarasów jest system olejowania. Z naszego krótkiego poradnika dowiesz się, jak je właściwie przeprowadzić.

Zobacz więcej

Jaka technologia najlepiej spełnia nawet najtrudniejsze wymagania?

Przyczepność, wytrzymałość, elastyczność oraz odporność chemiczna i mechaniczna - wszystkie te właściwości są niezbędne do uzyskania trwałych połączeń i szczelin, i wszystkie te właściwości spełnia poliuretan - materiał wiodący prym wśród klejów i produktów uszczelniających. Nowa technologia Purform® zastosowana w uszczelniaczach poliuretanowych Sika® zapewnia doskonałe właściwości użytkowe, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo i środowisko. Klej i uszczelniacz poliuretanowy Sikaflex®-11 FC Purform® jest odpowiedni do stosowania w wielu sektorach budownictwa - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wszechstronny klej i uszczelniacz w jednym zapewnia lepsze właściwości od innych materiałów, takich jak silikony i SMP - poliuretany to technologia, która najlepiej spełnia nawet najtrudniejsze wymagania.

Zobacz więcej

Sika Purform® – nowa technologia, trwałe uszczelnianie i klejenie w jednym

Jednym z podstawowych warunków technicznych, jakie są brane pod uwagę projektując obiekt budowlany, jest jego szczelność. Newralgicznym obszarem są szczeliny, które wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań uszczelniających. W budownictwie od dziesięcioleci prym wiodą uszczelniacze i kleje firmy Sika®, oparte o technologię poliuretanową. Sika® wprowadziła na rynek nową generację poliuretanu – technologię Purform®.

Zobacz więcej

Wymiana drzwi – krok po kroku

Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku mają przede wszystkim chronić przed hałasem i nieproszonymi gośćmi. Poza tym powinny dobrze się prezentować oraz współgrać z aranżacją wnętrza. Jeśli drzwi w naszym mieszkaniu nie spełniają naszych oczekiwań i nie zapewniają komfortu, to wymiana drzwi jest nieunikniona.

Zobacz więcej

Budowa domu drewnianego – konstrukcja szkieletowa

Domy drewniane mogą powstawać w różnych technologiach. W naszym kraju często wybierana jest konstrukcja szkieletowa, która pozwala szybko wznieść budynek. Co ważne, prace można prowadzić o każdej porze roku. Na czym polega budowa domu drewnianego w technologii szkieletowej?

Zobacz więcej

Zabudowa wiatrołapu – jak zbudować użyteczny ganek?

Inwestorzy, chcąc maksymalnie wykorzystać powierzchnię mieszkalną i zminimalizować koszty budowy, często rezygnują z wiatrołapu. Jest to zgodne z prawem budowlanym, ponieważ pomieszczenie to nie jest obowiązkowe. Jednak wiatrołap w domu pełni śluzę chroniącą wnętrze przed zimnym powietrzem, więc warto się na niego zdecydować. Budowa wiatrołapu jest możliwa w już istniejącym domu.

Zobacz więcej

Panele laminowane z V-fugą. Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Podłogi laminowane to bardzo popularne rozwiązanie. Trudno się temu dziwić, są łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości, trwałe, odporne na uszkodzenia, dostępne w rozsądnym budżecie oraz atrakcyjne wizualnie, np. D4557 Dąb Tuluza. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się panele laminowane z tak zwaną V-fugą.

Zobacz więcej

Budowanie domu – przeczytaj zanim zaczniesz

Budowanie domu wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji, a każda z nich ma decydujący wpływ na realizację projektu, finanse, a także komfort i użytkowania mieszkania. Zobacz, jak zaplanować budowę domu, aby jak najszybciej i możliwie bezproblemowo przebiegały poszczególne etapy. Przeczytaj „skoncentrowany” poradnik budowy domu.

Zobacz więcej

Montaż rolet zewnętrznych krok po kroku

Zadaniem rolet zewnętrznych jest ochrona domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ciekawskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów, a także w pewien sposób przed złodziejami. Warto o nich pomyśleć już na etapie projektu domu i odpowiednio przygotować otwory okienne, chociaż montaż rolet zewnętrznych w już eksploatowanym domu jest również możliwy.

Zobacz więcej

Montaż okien w warstwie ocieplenia – jak zrobić to poprawnie

Chcąc ograniczyć straty ciepła z domu, warto zadbać szczelność wszystkich przegród. Newralgicznymi miejscami są okna. Oczywiście obecnie oferowana stolarka okienna odznacza się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, jednak nie dadzą 100% ochrony, jeśli zostaną nieprawidłowo zamontowane. Rozwiązaniem gwarantującym maksymalną izolację termiczną jest montaż okien w warstwie ocieplenia.

Zobacz więcej

Piękny podjazd na wiosnę - zacznij od impregnacji kostki brukowej. Jak i czym przeprowadzić impregnację?

Kostka brukowa przed domem to estetyczny i bardzo praktyczny sposób na wykończenie tej przestrzeni. Żeby jednak na długo zachowała swój wygląd i trwałość, konieczne jest jej zabezpieczenie. Impregnacja za pomocą odpowiednich środków jest najskuteczniejszym sposobem. Podpowiadamy, jaki impregnat do kostki brukowej wybrać i dlaczego sam proces jest tak istotny.

Zobacz więcej

Montaż stelaża WC – na co uważać przy montażu spłuczki podtynkowej

Wiszące miski ustępowe zdominowały rynek armatury sanitarnej, ponieważ cieszą się największą popularnością wśród inwestorów. Nic dziwnego, przede wszystkim zajmują o wiele mniej miejsca niż kompakty, są także łatwiejsze do utrzymania w czystości. Oczywiście aspekt wizualny również odgrywa ważną rolę. Zanim jednak miska zawiśnie na ścianie, należy przeprowadzić montaż stelaża WC.

Zobacz więcej

Uszczelnianie okien – jak uszczelnić okna?

Przyczyn nieszczelności okien może być wiele, a nawet niewielkie szczeliny obniżają temperaturę w pomieszczeniu. Wiąże się to z większym zapotrzebowaniem na energię cieplną, przez co wzrastają nasze rachunki za ogrzewania. Ponadto przebywanie w wychłodzonym wnętrzu nie jest zbyt komfortowe. Należy więc temu niekorzystnemu zjawisku jak najszybciej zapobiec. Jak uszczelnić okna plastikowe i drewniane?

Zobacz więcej

Powitaj wiosnę z nowym tarasem!

Początek wiosny to idealny moment, żeby pomyśleć o zadaszeniu tarasu. Scala Plastics wprowadziła do swojej oferty wyjątkową płytę z poliwęglanu, która wyglądem przypomina szkło. SUNTUF® EZ-GLAZE oferuje elegancki design, wszechstronność oraz niskie koszty utrzymania.

Zobacz więcej

Grill w ogrodzie – kącik grillowy w nowej odsłonie

Gdy pogoda sprzyja, dobrym pomysłem jest urządzenia spotkań rodzinnych czy ze znajomymi w ogrodzie. Chwile te uprzyjemnią smaczne posiłki przyrządzane na grillu. Warto więc, aby w ogrodzie pojawił się kącik grillowy? Jak go urządzić?

Zobacz więcej

Instalacja hydrauliczna w domu – rozprowadzenie wody samemu

Instalacja wodna w domu to układ przewodów, armatury i urządzeń zasilanych zimną oraz ciepłą wodę. Jej wykonanie nie jest obwarowane surowymi wymaganiami, ale nie oznacza to, że można ją potraktować ją po macoszemu. Jak rozprowadzić instalację wodną samemu?

Zobacz więcej
Neodom Nowy Sącz
Al. Piłsudskiego 104 A, 33-300 Nowy Sącz
Telefon: +48 538 516 533
E-mail: faktury.nsacz@neodom.eu
NIP: 9372731029
REGON: 387294409

Informacje

ScrollToTop